استان 24 (استان نیوز)
شماره : 195585
15/10/1396   ساعت : 13:15
لایحه منطقه آزاد تجاری بوشهر در بهمن ماه به صحن علنی مجلس می‌رود

مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی گفت: به احتمال فراوان تا بهمن‌ماه و پس از اتمام کار کارشناسی ایجاد منطقه آزاد تجاری بوشهر در کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی، این لایحه برای رای‌گیری به صحن علنی مجلس می‌رود.

به گزارش «استان24»؛ جعفر آهنگران بعد از ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بوشهرا اظهار داشت: یکی از مهمترین ظرفیت‌هایی که سبب می‌شود استقبال مناسبی توسط سرمایه‌گذاران در مناطق ویژه‌ اقتصادی انجام شود، معافیت 20 درصدی سود بازرگانی است.

 وی افزود: متاسفانه منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با وجود داشتن ظرفیت‌های مهم سرمایه‌گذاری از این معافیت 20 درصدی بهره‌مند نیست که به دنبال این هستیم تا بتوانیم با استفاده از این معافیت، زمینه رونق بیشتر را در بوشهر رقم زنیم.

مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی تصریح کرد: وجود معافیت‌های مالیاتی و گمرکی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی سبب شده تا اشتغال مولد و پایداری ایجاد و به عنوان یک مزیت، حجم بیشتری از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را شامل شود.

آهنگران از تبدیل منطقه ویژه بوشهر به منطقه آزاد تجاری و صنعتی به عنوان مهم‌ترین دستور کار شورای عالی مناطق آزاد تجاری خبر داد و گفت: به احتمال فراوان تا بهمن‌ماه و پس از اتمام کار کارشناسی ایجاد منطقه آزاد تجاری بوشهر در کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی، این لایحه برای رای‌گیری به صحن علنی مجلس می‌رود. 

مدیر هماهنگی امور مناطق ویژه اقتصادی یادآور شد: در صورت تصویب نهایی این لایحه در صحن علنی مجلس، ضمن این که شاهد رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی در سطح استان بوشهر خواهیم بود، سرمایه‌گذاری‌های جدیدی به همراه اشتغال بالا در این منطقه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سفر به بوشهر با ستایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی استان بوشهر با کشورهای همسایه بر ضرورت ارتقاء این نوع ارتباطات تاکید کرده است.

*فارس

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد