استان 24 (استان نیوز)
شماره : 195584
15/10/1396   ساعت : 13:14
سازمان تامین اجتماعی برای حل مشکلات کارگران تلاش‌های مستمری انجام دهد

استاندار بوشهر گفت: اگر چه مجموعه کلان سازمان تامین اجتماعی در تعامل مناسبی در حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی با کارفرمایان، مجریان و پیمانکاران است ولی برای جلوگیری از هر گونه ضایع شدن حقوق شاغلین تحت پوشش بیمه این سازمان باید تلاش‌های مستمری انجام شود.

به گزارش «استان24»؛ عبدالکریم گراوند بعد از ظهر امروز در نشست شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی استان بوشهر اظهار داشت: با بررسی مشکلات بخش خصوصی و راه‌های تعامل با دولت جهت رفع آن در این نشست‌های مشترک به دنبال رونق تولید و اشتغال در سطح استان بوشهر هستیم .

وی افزود: استان بوشهر از جمله استان‌های پیشرو در عرصه تجارت بود و در بخش تولید نیز با داشتن بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی نقش مهم در حوزه اشتغال دارد به گونه‌ای که فقط در مجموعه شرکت پلیمر در استان بوشهر بیش از 50 هزار نفر که معادل نیروهای دو وزارتخانه هستند، مشغول به کار هستند.

استاندار بوشهر تصریح کرد: معتقدیم که ساختار اداری باید برای تسهیل در امر سرمایه‌گذاری و حمایت از تولید و اشتغال فعالیت مضاعف‌تری از خود به خرج دهد و نگاهم در مدیریت ارشد استان به سمت رفع مشکلات بنگاه‌های قتصادی و تولیدی است، هر چند حساب افرادی که به نام سرمایه‌گذار سعی در سوءاستفاده از شرایط موجود دارند با سرمایه‌گذاران واقعی جداست.

گراوند یادآور شد: نشست‌های شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی  می‌تواند با تصمیم‌گری‌های مناسب موانع موجود بر ایجاد سرمایه‌گذاری و تولید در سطح استان را رفع کند که ضروری است پیش از برگزاری این جلسات، نشست‌های کارشناسی ذیل این مجموعه انجام شود.

وی بیان کرد: یکی از حوزه‌هایی که به طور غیرمستقیم در امر تولید و اشتغال تاثیرگذار است سازمان تامین اجتماعی است که برخی بنگاه‌های اقتصادی با این حوزه مشکلاتی دارند که در راستای رفع مشکلات این بنگاه‌ها ضروری است که کارگروهی برای بررسی مشکلات در حوزه تامین اجتماعی شکل گیرد.

گراوند ادامه داد: اگر چه مجموعه کلان سازمان تامین اجتماعی در تعامل مناسبی در حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی با کارفرمایان، مجریان و پیمانکاران است ولی برای جلوگیری از هر گونه ضایع شدن حقوق شاغلین تحت پوشش بیمه این سازمان باید تلاش‌های مستمری انجام شود.

استاندار بوشهر ازکارخانه ریسندگی و بافندگی اعتمادیه بوشهر به عنوان نماد هویت صنعت در استان بوشهر یاد کرد و گفت: این کارخانه دارای مشکلات فراوانی است که رفع گرفتاری‌های این کارخانه باید در اولویت قرار گیرد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد