استان 24 (استان نیوز)
شماره : 195582
15/10/1396   ساعت : 13:8
برگزاری جشنواره بازی‌های بومی محلی دختران و پسران درشهرستان دشتی برگزار شد

دبیر جشنواره هفتمین جشنواره بازی‌های بومی محلی استان بوشهر گفت: این مسابقات در دو بخش پسران شامل طناب‌کشی٬ تیرکمان سنتی ٬ زور مچ و دختران در رشته‌های تیرکمان سنتی و دوزپا انجام شد.به گزارش «استان24»؛ ابراهیم ابراهیمی امروز در حاشیه هفتمین جشنواره بازی‌های بومی محلی که در کنار ساحل نیلگون خلیج‌فارس در روستای گلستان شهرستان دشتی برگزار شد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی، اظهار داشت: هفتمین جشنواره بازی‌های بومی محلی با حضور ۱۴ گروه بومی محلی در قالب ۵ گروه دختر و ۹ گروه پسر گزار گردید.

وی افزود: عمده‌ترین اهداف این جشنواره احیای سنت‌ها و آیین‌های مردم استان بوشهر به همراه پاس‌داشت آن و آموزش به نسل جوان، همدلی و همفکری اتحاد مردم در مقابل توطئه‌های دشمنان علیه کشور ماست.

دبیر جشنواره هفتمین جشنواره بازی‌های بومی محلی استان بوشهر تصریح کرد: این جشنواره در چهار بخش مجزا اجرای نمایشی بازی‌های بومی٬ اجرای آیین‌های سنتی استان بوشهر در مورد صید و صیادی، چهارشنبه سور و انجام مسابقات بومی از جمله طناب‌کشی٬ تیر کمان سنتی٬ دوز پا و مچ اندازی و در بخش دیگر نمایش غذاهای سنتی و ابزار و وسایل و صنایع‌دستی به زیبایی هر چه تمام‌تر برگزار شد.
ابراهیمی بیان کرد: این مسابقات در دو بخش پسران شامل طناب‌کشی٬ تیرکمان سنتی ٬ زور مچ و دختران در رشته‌های تیرکمان سنتی و دوزپا انجام شد.

وی افزود: استقبال خوبی از این جشنواره به عمل آمد و اجرای این برنامه همراه با موسیقی سنتی مردم بوشهر و اشعار زیبای بومی همراه بود.

*فارس

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد