استان 24 (استان نیوز)
شماره : 195581
15/10/1396   ساعت : 13:7
گردشگری ظرفیت مهمی برای توسعه اشتغال در استان بوشهر است

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: گردشگری ظرفیت مهمی برای توسعه اشتغال در استان بوشهر است که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

به گزارش «استان24»؛ محمد باقر سعادت عصر پنجشنبه در نشست شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در بخش گردشگری دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است که باید از این ظر فیت برای اشتغال بهره لازم را برد.

وی اضافه کرد: شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی نقش مهم و اساسی در حل مشکلات بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی دارد و باید مشکلات را با جدیت بررسی و برای رفع آنها تلاش کرد.

سعادت افزود: با حضور صاحب‌نظران و متصدیان واحدهای اقتصادی و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط کمیته ویژه‌ای تشکیل و مشکلات پس از تدوین به مرکز و هیئت دولت ارائه و برای مطرح شدن در صحن علنی مجلس در قالب یک لایحه عرضه شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی به عنوان بازوی دولت نقش مهمی در تولید و اشتغال دارد که باید برای رفع مشکلات این بخش تلاش کرد و چالش‌های پیش‌روی فعالان اقتصادی و تولیدی  رفع شود.

وی با بیان اینکه توسعه کشور بدون حضور و فعالیت بخش خصوصی محقق نمی‌شود، افزود: باید به بخش خصوصی نگاه تولیدی، توسعه‌ای و اشتغال‌زایی شود و برای رفع مشکلات آنها تلاش کرد.

سعادت با بیان اینکه نرخ بیکاری استان بوشهر با ظرفیت‌های تناسبی ندارد و زیبنده این استان نیست، تصریح کرد: باید برای حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی استان بوشهر تلاش شود.

*مهر

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد