استان 24 (استان نیوز)
شماره : 195556
11/10/1396   ساعت : 18:11
راه اندازی سامانه سجام برای گزارشات مردمی

کارشناس امور برنامه ریزی و بودجه معاونت پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان بوشهر گفت: با راه‌اندازی سامانه سجام در دستگاه قوه قضاییه مردم براحتی می‌توانند مسائل و مشکلات جامعه به ویژه معضلات و ناهنجاری‌های کلان را به ما گزارش کنند

به گزارش «استان24»؛ سید حسین معزی  ظهر امروز در همایش دیده‌بانان مردمی شهرستان دیر اظهار داشت: امروزه در جامعه ما ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بزرگی بین آحاد مردم وجود دارد و همان‌گونه که مردم در تعیین سرنوشت سیاسی خود نقش دارند نباید نسبت به آسیب‌های اجتماعی جامعه نیز بی‌تفاوت باشند.

وی یکی از مسوولیت‌های قوه قضاییه را پیشگیری از وقوع جرم  و آسیب‌های اجتماعی برشمرد و بیان کرد: سالیانه بیش از 15 میلیون پرونده در دستگاه قضایی ثبت می‌شود که اگر هر پرونده حداقل دو نفر درگیر آن باشند در طول سال بیش از 30 میلیون نفر درگیر این پرونده‌ها هستند .

کارشناس امور برنامه ریزی  و بودجه  معاونت پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان بوشهر تصریح کرد: این معاونت از بدو تأسیس تاکنون فعالیت‌های بی‌شماری در بحث پیشگیری محله‌محور و پلیس‌محله، قاچاق کالا و ارز ، تصرفات غیرقانونی اراضی ، مشکلات حاشیه‌نشینی در شهرها، صیانت از منابع آب و معضلات فرهنگی جامعه همچون بحث طلاق انجام داده است.

معزی تصریح کرد: به دنبال این هستیم که برنامه‌های پیشگیری در حوزه فرهنگی و اجتماعی را در سطح مدارس اجرا و در این راستا دانش‌آموزان، اولیاء و معلمان را آموزش می‌دهیم.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب طلاق در استان بوشهر اضافه کرد:سال گذشته با مشاوره کارشناسان توانستیم از طلاق 400 زوج جلوگیری و آنها را به ادامه زندگی ترغیب کنیم.

این کارشناس حوزه پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان بوشهر عنوان کرد: یکی از برنامه‌های مهم و اصلی این اداره کل استفاده از ظرفیت عظیم مردم در کاهش آسیب‌ها و جرائم است که این مهم با تشکیل ستادی با عنوان ستاد پیشگیری از وقوع جرم دنبال می‌شود.

وی با بیان این که هر کجا از ظرفیت مردم استفاده شده، موفقیت‌آمیز بوده است، عنوان کرد: با راه‌اندازی سامانه سجام در دستگاه قوه قضاییه مردم براحتی می‌توانند مسائل و مشکلات جامعه به ویژه معضلات و ناهنجاری‌های کلان را به ما گزارش کنند که البته هرگونه اطلاعاتی که وارد این سامانه می‌شود کاملا محرمانه خواهد بود.

معزی یادآور شد: همه ما باید نسبت به مسائلی که در جامعه می‌گذرد حساسیت به خرج دهیم و بی‌تفاوت نباشیم.

*فارس

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد