استان 24 (استان نیوز)
شماره : 195537
1/10/1396   ساعت : 23:14
هجمه علیه دولت به بهانه لایحه بودجه 97 بی انصافی است

فرماندار بوشهر گفت: از زمان تقدیم لایحه بودجه سال 1397 توسط رئیس جمهوری به مجلس شورای اسلامی هجمه جدیدی علیه دولت به راه افتاده که بی انصافی است.

به گزارش «استان24»؛ عباس جمشیدی عصر روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بوشهر افزود: نقد باید منصفانه باشد و دولت نیز با نقد منصفانه هیچ مخالفتی ندارد.
وی با اشاره به انتقاد برخی ها در مورد شایعه قطع یارانه ها در بودجه 1397 توسط دولت ادامه داد: دولت از سال 1396 یارانه افرادی که زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند را بیش از سه برابر افزایش داد هرچند برخی ها از تریبون های مختلف ادعا کردند این اقدام دولت انتخاباتی است و قطع می شود ولی دولت با این کار خود هدفمندی یارانه ها را عملیاتی کرد.
فرماندار بوشهر تاکید کرد: افزایش یارانه افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی براساس پیشنهاد دولت در قانون بودجه سال 1396 و تصویب مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد.
جمشیدی یادآور شد: امروز همه تریبون ها دولت را نشانه گرفتند که برخلاف وعده انتخاباتی خود درصدد قطع یارانه هاست این درحالی است که دولت اعلام کرده یارانه ها را هدفمند می کند.
فرماندار بوشهر گفت: دولت و مجلس شورای اسلامی اعتقادی به حذف یارانه افراد مستحق ندارند و این هجمه ظلمی علیه دولت به شمار می رود.
وی با بیان اینکه دولت دوازدهم در ابتدای کار خود قرار دارد گفت: برای زندگی با عزت باید هزینه داد و دولت با اقتدار و قدرت با وجود همه هزینه ها ایستاده است.
فرماندار بوشهر اضافه کرد: کارگزاران دولت از نقد منصفانه و مشفقانه استقبال می کنند.
وی در باره وضعیت شهرستان بوشهر گفت: برخی از منتقدان در قالب مطبوعات علیه دولت می نویسند و نقد می کنند که همه دست اندرکاران می پذیرند و درجایی که لازم باشد از مردم عذرخواهی نیز می کنند.
فرماندار بوشهر افزود: این درحالی است که در برخی شرایط نگاه ها نقد نیست و بیشتر به سمت تخریب است که کسی این شیوه را نمی پسندد.
جمشیدی تاکید کرد: مدیران دستگاه های اجرایی ملزم و مکلف به اجرای تعهد و شعارهایی که دولت به مردم داده بویژه در بحث اشتغال هستند.
وی خطاب به مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان بوشهر گفت: نباید تریبون کسانی که دولت را تخریب می کنند باشید و با سکوت خود سخن تخریب کنندگان را تائید کنید بلکه باید اقدام های دولت در مورد برطرف کردن مشکلات منطقه را به مردم اطلاع رسانی کنید.
فرماندار بوشهر بیان کرد: خادمان مردم باید در راستای برطرف کردن مشکلات مردم گام بردارند.
وی با تاکید بر تکریم ارباب رجوع اضافه کرد: تکریم ارباب رجوع به معنی جواب مردم را درست دادن و رفع مشکلات مردم تا جایی که قانون اجازه می دهد، است.
وی بیان کرد: در مقابل انتقاد مردم باید با احترام به آنها پاسخ داد.
فرماندار بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت سرعت بخشی در تبادل تفاهم نامه ها و جذب اعتبارات لازم بویژه برای اجرای طرح های جدید توسط مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد.
وی همچنین با اشاره به سیاست دولت در ایجاد اشتغال پایدار بویژه در روستاها گفت: با توجه به تسهیلات تخصیص یافته، مردم باید در جریان این تسهیلات قرار گیرند.
فرماندار بوشهر همچنین در باره حقوق شهروندی گفت: برای رونق اقتصاد باید زمینه حضور بخش اقتصادی را در بخش های مختلف فراهم کرد و نباید این سرمایه گذاران را به دلیل پیچ و خم های اداری از حضور در عرصه های مختلف پشیمان کرد.
وی همچنین بر ضرورت صرفه جویی در مصرف انرژی از سوی مردم و دستگاههای اجرایی تاکید کرد.

*ایرنا بوشهر 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد