استان 24 (استان نیوز)
شماره : 195524
27/9/1396   ساعت : 21:13
ساخت مرکز اورژانس آبپخش تسریع شود/ لزوم ساماندهی دستفروشان

بخشدار آب‌پخش با تاکید بر لزوم تسریع در ساخت مرکز اورژانس آبپخش، گفت: ساماندهی دستفروشان با جدیت دنبال شود.

به گزارش «استان24»؛ علی مردانلو پیش از ظهر دوشنبه در نشست شورای بهداشتی بخش آبپخش اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت، شاهد بهبود خدمت رسانی به مردم در حوزه بهداشت و درمان هستیم.

وی افزود: با اهتمام مسئولان بهداشت و درمان استان و شهرستان، امکانات خوبی در قالب طرح تحول سلامت به مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش اضافه شده که جای تقدیر دارد.

مردانلو تصریح کرد: البته هنوز مشکلاتی وجود دارد که امیدوارم با اهتمام سرپرست شبکه بهداشت شهرستان مرتفع شود.

بخشدار آبپخش تسریع در احداث مرکز اورژانس آبپخش را خواستار شد و گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی آبپخش و قرار گرفتن در مسیر پر رفت و آمد،لازم است در احداث مرکز اورژانس آبپخش تسریع شود.

مردانلو با تقدیر از شهردار و مجموعه شورا بخاطر اجرای طرح ساماندهی دستفروشان ابراز داشت: اجرای این طرح بسیار ضروری است و تا انتها با جدیت دنبال شود.

بخشدار آبپخش همچنین خواستار تسریع در احداث خانه های بهداشت روستاهای بخش شد.

لزوم اجرای طرح بازیافت زباله از مبداء

ماریا خویش‌دوست سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز اظهار داشت: امروزه رعایت بهداشت در جامعه به خاطر پیشگیری از بروز بیماریهای مختلف، به اصلی غیر قابل انکار تبدیل شده است.

وی افزود: از آنجا که بهترین درمان، پیشگیری از بیماری است باید تک تک مردم در رعایت بهداشت عمومی کوشا باشند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به روش های جمع آوری زباله توسط شهرداری ها اظهار داشت: زباله، از منابع اصلی بروز بیماری های گوناگون در جامعه است که اگر بدرستی جمع آوری نشود اثرات زیان باری برای جامعه خواهد داشت.

خویش دوست تصریح کرد: متاسفانه جمع‌آوری زباله به روش اصولی و صحیح توسط نهادهای ذیربط، انجام نمی‌شود و معمولا کم‌هزینه‌ترین راه را برای جمع آوری و دفن زباله‌ها انتخاب می‌کنند.

وی بیان داشت: باید محل دفن زباله محصور و مکانی که زباله در آن دفن می شود تاییدیه محیط زیست و بهداشت محیط را داشته باشد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ابراز داشت: بازیافت زباله از مبداء یا محل تولید از بهترین راه های جمع آوری و بازیافت زباله است که پیشنهاد می کنم در آبپخش اجرا شود.

خویش دوست با اشاره به مزایای این طرح اظهار داشت: طرح بازیافت زباله از محل تولید یا درب خانه مردم، باعث کاهش هزینه های شهرداری ها و سودآوری برای و با کاهش حجم زباله، دغدغه توسعه مکانی و غیره نیز تا حدودی مرتفع خواهد شد.

ساماندهی دستفروشان

سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان ساماندهی دستفروشان را ضروری دانست و اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها و نظم بخشیدن به محیط عمومی شهرها لازم است دستفروشان مختلف ساماندهی شوند.

خویش دوست بیان داشت: عدم ساماندهی دستفروشان و دکه ها، مشکلات زیادی برای جامعه شهری خصوصا دانش آموزان دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به طرح جمع آوری سگ های ولگرد اظهار داشت: این طرح با جدیت در شهرستان اجرا می شود چون سگ های ولگرد می توانند ناقل بیماریهای مختلفی که از حیوان به انسان سرایت می کند، باشند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتستان با تاکید بر ضرورت سالم بودن آب آشامیدنی مردم ابراز داشت: نظارت بر آب شرب شهرستان توسط واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان با جدیت فراوان انجام می شود و لازم است ادارات آبفا و آبفار نیز با همکاران ما در بهداشت محیط کما فی السابق تعامل داشته باشند.

افتتاح خانه بهداشت محله قلایی

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان نیز از افتتاح خانه بهداشت محله قلایی شهر آبپخش در دهه فجر خبر داد و افزود: این پروژه مراحل پایانی احداث را طی می کند و انشاءالله در دهه فجر سالجاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

محمد حسین دریسی افزود: احداث خانه بهداشت محله بهرام آباد شهر آبپخش نیز در دهه فجر امسال کلنگ زنی خواهد شد.

دریسی از پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی  خانه بهداشت روستای چهاربرج بخش آبپخش خبر داد و افزود: احداث خانه بهداشت جدید روستای چم تنگ نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان از گسترش مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش خبر داد و ابراز داشت: گسترش مرکز جامعه سلامت آبپخش در دستور کار است و انشاالله در صورت وجود فضای لازم انجام خواهد شد.

جمع آوری سگ های ولگرد

اعظم صمصامی شهردار آبپخش نیز اظهار داشت: اجرای طرح هایی که موجب رفاه و آسایش بیشتر شهروندان شود از اولویت های شهرداری است.

شهردار آبپخش از ساماندهی محل دفن زباله شهر آبپخش خبر داد و اظهار داشت: طی بازدیدی که از محل دفن زباله آبپخش، تصمیمات لازم در خصوص ساماندهی مکان فعلی  دفن زباله و جمع آوری زباله  گرفته شد.

وی  از اجرای طرح بازیافت زباله در آبپخش خبر داد و افزود: با دعوت از پیمانکاران بازیافت زباله، تلاش می کنیم این طرح را در آبپخش اجرا کنیم.

صمصامی تصریح کرد: اجرای این طرح برای شهرداری و شهروندان سودآور است و باعث کاهش هزینه ها می شود.

وی بیان داشت: شهروندان عزیزهم می توانند طرح های پیشنهادی خود را در این زمینه به شهرداری ارائه نمایند و انشاءالله به طرح های برتر هم هدایایی تعلق خواهد گرفت.

شهردار آبپخش با اشاره به طرح جمع آوری سگ های ولگرد اظهار داشت: تاکنون ۲۰۸ سگ ولگرد جمع آوری و به کمپ نگهداری در بوشهر منتقل شده اند.

صمصامی افزود: این طرح با جدیت دنبال می شود و تلاشمان این است با اجرای طرح زنده گیری، از تلف شدن سگ های ولگرد جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به طرح ساماندهی دستفروشان نیز اظهار داشت: اقدامات خوبی صورت گرفته و این کار برای رعایت احترام مردم با حساسیت خاصی پیش می رود.

شهردار آبپخش افزود: نامه نگاری با دستفروشان صورت گرفته،جلسات خوبی هم با نیروی انتظامی و راهور داشته ایم و انشاءالله تلاش می کنیم این طرح به بهترین شکل ممکن اجرا شود.

نگاه ویژه به بهداشت و محیط زیست

رئیس شورای شهر آبپخش نیز در این نشست از زحمات شهردار آبپخش تقدیر کرد و اظهار داشت: خانم صمصامی از بدو تصدی شهرداری آبپخش،تلاش فراوانی برای اجرای طرح های مختلف و برطرف کردن مشکلات داشته که جا دارد از وی تقدیر کنیم.

فرخ عباسی با اشاره به طرح جمع آوری سگ‌های ولگرد ابراز داشت: طرح جمع آوری سگ های ولگرد مطابق با اصول محیط زیست انجام شد و با جدیت ادامه می یابد.

وی رعایت احترام مردم در اجرای طرح ساماندهی دستفروشان را مورد تاکید قرار داد.

رییس شورای شهر آبپخش همچنین خواستار گسترش فضای فیزیکی مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش شد.

*مهر

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد