استان 24 (استان نیوز)
شماره : 193734
20/6/1396   ساعت : 14:27
بوشهر، میزبان دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی قایقرانی

رئیس هیات قایقرانی استان بوشهر گفت: بوشهر به عنوان میزبان دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی قایقرانی در رشته‌های کایاک، کانو کانادایی و دراگون بت انتخاب شده است.به گزارش «استان24»؛ مهدی زارعی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: بوشهر به عنوان میزبان دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی قایقرانی شناخته شده است.

وی افزود: در این دور از مسابقات ورزشکارانی از پنج کشور در رشته‌هایکایاک، کانو کانادایی و دراگون بت در دهکده دریایی و گردشگری بوشهر با هم به رقابت می‌پردازند.

رئیس هیات قایقرانی استان بوشهر تصریح کرد: استان بوشهر به دلیل داشتن ورزشکاران برجسته در رشته‌های مختلف قایقرانی، در سطح کشور شناخته شده است به گونه‌ای که حضور چندین ورزشکار در رشته‌های مختلف قایقرانی در سطح تیم ملی نشان‌دهنده سطح بالای ورزشکاران بوشهری در این ورزش است.

زارعی عنوان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که ورزشکاران آقا و بانوی بوشهری عضو تیم ملی قایقرانی در یک دهه گذشته بدین سو توانسته‌اند با کسب نشان‌های رنگین در بازی‌های بین‌المللی نقش ارزنده‌ای در موفقیت‌های تیم ملی قایقرانی جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

وی ادامه داد: آخرین موفقیت ورزشکاران بوشهری در مسابقات قایقرانی بین‌المللی به مسابقات دراگون‌بوت قهرمانی باشگاه‌های جهان در شهر ونیز برمی‌گردد که طی آن درنا ماهینی و الهام قاسمی بازیکنان ملی‌پوش بوشهری توانستند نخستین مدال تاریخ قایقرانی بانوان کشور در یک مسابقه رسمی و بین‌المللی در سطح باشگاهای جهان را به نام جمهوری اسلامی ایران رقم زنند.

*فارس

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد