استان 24 (استان نیوز)
شماره : 193727
20/6/1396   ساعت : 14:11
مدیرکل هواشناسی بوشهر: شرایط افزایش ناپایداری‌های موقت جوی در استان بوشهر فراهم است

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: شرایط افزایش ناپایداری‌های موقت جوی در استان بوشهر فراهم است.

به گزارش «استان24»؛ نادر شفیع‌ خدایی اظهار داشت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی جوی و دریایی استان نشان می‌دهد که همچنان در ساعاتی از عصر و شب شرایط برای افزایش ناپایداری‌های موقت جوی به صورت محلی در برخی نقاط به‌ویژه مناطق مرتفع شرقی و جنوب شرقی استان فراهم است.

 وی اضافه کرد: طی این مدت در نقاط مرتفع شرقی و جنوب شرقی استان رشد ابر گاهی همراه با وزش باد و رعد و برق و رگبارهای پراکنده دور از انتظار نیست.

شفیع‌خدایی بیان کرد: طی ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، مه صبحگاهی و در برخی ساعات افزایش ابر و در نقاط مرتفع شرقی و جنوب شرقی استان با احتمال وقوع ناپایداری‌های موقت جوی پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: طی این مدت جهت باد نیز متغیر غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت و در هنگام وقوع ناپایداری تا بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: طی این مدت ارتفاع موج دریا در استان بوشهر بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر خواهد بود و گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر نیز خواهد رسید.

وی افزود: فردا زمان جزر اول دریا ساعت شش و ۲۱ دقیقه، مد دریا ساعت ۱۲ و ۱۷ دقیقه و جزر دوم دریا ساعت ۱۷ و ۵۵ دقیقه خواهد بود.

*مهر

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد