مردی که ۲۲ نفر از اقوامش را در زلزله کرمانشاه از دست داد!
مردان «سرپل ذهاب» کجایند تا به کمک بیایند؟ + عکس
عکس/ روستایی که کامل تخریب شد
عکس/ آتش‌سوزی مرگبار در پالایشگاه نفت تهران
نظر ضرغامی درباره لغو عضویت یک زرتشتی در شورای شهر یزد
حقیقت ماجرای «سپنتا نیکنام» چیست و چه کسانی مقصر هستند؟
چرا صداوسیما شهردار تهران را کمتر پوشش رسانه ای می دهد؟
زندگی زیر "برق فشار قوی" +تصاویر
دام فساد آرایشگاه‌های مختلط برای زنان و دختران
عکس/ برداشت انار در اورامانات
رژه نیروهای مسلح در استان گیلان برگزار شد
ساعت کار اداری در خوزستان به حالت عادی برگشت
متلاشی شدن باند بین المللی قاچاق مواد مخدر در هرمزگان
پیش بینی گرد و خاک برای نوار شرقی ایران/ بارندگی برای هرمزگان، کرمان، فارس و کهگیلویه و‌بویراحمد
تداوم بارش باران در استان‌های شمالی کشور
نزاع جمعی در سرخس 9 مجروح بر جای گذاشت
کاهش نسبی دما در مناطق شمالی
زلزله ۴.۷ ریشتری در خوسف در خراسان جنوبی/ نخستین تصویر از خسارت‌های زمین لرزه
انهدام بزرگترین محموله مشروبات الکلی در هرمزگان
جزئیات اقدام فرماندار ملایر بر علیه مامور ناجا/ پلیس: شکایت کردیم
عکس/ کشف پیکر ۱۳ معدنچی محبوس در معدن یورت
عکس/ مناظره و مردم مشهد 
عکس/ منظره‌ای منحصربفرد در سیستان و بلوچستان

عکس/ آتش سوزی در بازار سنتی و طلافروشی‌های کرمانشاه
فرمانده پلیس راه خراسان رضوی با قرار کفالت آزاد شد
تصادف زنجیره ای 50 خودرو در محور اراک - شازند
تندباد اردبیل را فرا گرفت
برخورد زنجیره ای ۲۳دستگاه سواری در اتوبان قم - تهران
ریزش کوه برای دومین روز پیاپی جاده هراز را بست
گردشگران نوروزی در تخت‌جمشید
۲۶ مجروح در سانحه رانندگی اتوبوس مسافربری در محور زاهدان- زابل
آرادان سمنان 7 بار لرزید
انفجار جایگاه سی ان جی در مسجد سلیمان
یک کشته بر اثر ریزش کوه در جاده ونایی
حکم پرونده اختلاس در دانشگاه مازندران صادر شد
بارش برف و باران در ۸ استان/ ۱۰ جاده کشور مسدود است
تصادف اتوبوس با پژو در اتوبان قزوین-کرج 3 کشته بر جای گذاشت
ادامه بارش باران و برف در برخی استان ها
درآمد جاذبه گردشگری قزوین بیشتر از نفت است
6 مفقود در سونامی دیر/ عملیات برای یافتن مفقودین ادامه دارد
حضور 150 نفر برای ثبت نام در انتخابات شوراها
کاشت ۱۹۸هزار اصل نهال درکامیاران

کشف جسم بی جان کودک ۳ ساله در مشهد
نامگذاری 12 معبر به نام شهدای پلاسکو
افتتاح پایگاه اورژانس هوایی الیگودرز
مدارس تهران از پنجشنبه تعطیل است
یک بلوار در تهران به نام آیت الله هاشمی شد
واژگونی اتوبوس واحد در اتوبان شهید بابایی
تصادف در شیراز 3 کشته بر جای گذاشت
قلک های مهر و محبت در قزوین شکسته شد
كد خبر: ON-193465 تعداد مشاهده: 1180  تاریخ : 19 /3 /1396    ساعت : 0:36 نسخه چاپي ارسال به دوست
مخمصه هاي گريز ناپذير،صخره هاي عبورناپذير دولت روحاني

سرانجام انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري به پايان رسيد و جناب حسن روحاني با يك تمديد چهار ساله و بدون تعويض رخت و رداي رياست،همچنان مستاجر ساختمان پاستور باقي ماند.

به نام يكتاي بي همتا

استان 24/محمد جوهری: سرانجام انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري به پايان رسيد و جناب  حسن روحاني با يك تمديد چهار ساله و بدون تعويض رخت و رداي رياست،همچنان مستاجر ساختمان پاستور باقي ماند.صرف نظر از تخلفات بسيار و بد اخلاقي هاي كم شمار كه فعلا جاي بحثش نيست اما نبايد از رفتار هوشمندانه و متمدنانه رقيب و طرفدارانش به راحتي گذشت  كه در يك نمايش دمكراتيك و مردمسالارانه پذيراي اين نتيجه شدند و كاملا به قانون احترام گذاشتند.
اما روي ديگر سكه و بخش دوم اين داستان دراماتيك آبستن حوادث ديگري است و اين دولت با مخمصه و صخره هاي زيادي روبرو است كه گريز و عبور از آنها غير ممكن مي نمايد كه سعي مي كنم بامختصر توجهي ،اندك توضيحي براي هركدام تقديم نمايم.

الف:مخمصه ها
١-دولت قبل:در چهار سال اول دولت تدبير و اميد واژه اي به نام دولت قبل همچون نقل و نبات بر سر زبانها انداخته بودند و پروپاگانداي عظيم رسانه اي خارج كاملا همسو با روزنامه هاي زنجيره اي اصلاح طلب ،تمامي بليات ارضي و سماوي و مكافاتها و مصيبتها را به آن دولت نسبت مي دادند اما حالا آن دولت قبل دقيقا دولت حسن روحاني است و آن شمشير داموكلس ديگر فرو افتاده و كاملا كند و بي اثر گشته و از از اين حيث دست كاروان اعتدال كاملا بسته و لشكر اميد كاملا خسته است و هيچ راه برون رفتي هم براي رهايي از اين مخمصه خودساخته موجود و فراهم نيست.

٢-ترميم كابينه:انتقادات فراواني حتي از سوي طيف موافق دولت بر رئيس جمهور وجود داشته به خصوص در مورد وزراي پير و مسئله دار و خصوصا عدم تناسب بين تبليغات فراوان در مورد زنان و به  كار گيري آنان در كابينه.اين موضوع يك چالش اساسي و نگراني عميق رئيس كليدبه دست است زيرا از طرفي قادر به عمل به وعده ها نيست و از طرفي سهم خواهي اطرافيانش و مخصوصا جماعت نسوان چشم انتظار به ورود به حجله وزارت،ايشان را در برزخي عظيم گرفتار نموده و قفل ديگري برقفلهاي مخمصه هاي خودساخته ديگر زده است.

٣-
آمارهاي دروغين:
فقط به يك مورد در اين زمينه بسنده مي مي كنم كه دست بر قضا در مورد انتخابات است و به عنوان مشتي نمونه خروار باعث بي اعتمادي شديد مردم شده است و از مخمصه هايي است كه رهايي از آن گريز ناپذير مي نمايد.جناب روحاني فرمودند ٤مليون نفر نتوانستند راي دهنددرحالي كه حسينعلي اميري معاون پارلماني و مجيد انصاري معاون حقوقي ايشان اين رقم را ٣مليون ذكر كرده و طرفه آنكه جناب رحماني فضلي وزير كشور ايشان اين تعداد را ١مليون نفر اعلام فرمودند.

٤-اختلاسها و حقوقهاي نجومي:
هرچند جد بليغ نمودند كه با ماست مالي و ايضا ديپلماست مالي سرپوش بر اين فجايع مالي بگذارند اما هرچه بيشتر كوشيدند كمتر نتيجه گرفتند ورهايي از اين باتلاق خودساخته نيز به مخمصه اي پايان ناپذير مبدل گشته است.از وعده هاي حقوق بشري و شهروندي،جنگ هراسي،تحريم هراسي،ارزش پاسپورت ايراني هم فاكتور مي كيرم و فقط به اين قليل بسنده مي كنم كه كميته روابط خارجي سنا طرح تحريمهاي تازه را به جريان انداخته و ووزير خزانه داري كدخدا به صراحت اعلام كرد كه در فروش هواپيماهاي بوئينگ تجديد نظر مي كنيم.

ب:صخره ها

١- ركود:اين هيولاي وحشتناك و كم سابقه در تاريخ كشور گويي هرگز نمي خواهد دست ار سر مردم بردارد و اين اختاپوس مخوف چنان بر جان و پيكر اقتصاد مملكت افتاده كه باور عمومي پذيرفته كه اين دولت قادر نيست اين هيولا را مهار و اين اختاپوس را حابجا كند.رئيس جمهور محترم به فاصله هاي يك سال به يك سال تكرار كردند كه از ركود عبور كرديم و همين تكرار مكررات ،خود مويد بطلان اين ادعا بود و كاملا معلوم گشته كه اين موضوع به صخره اي بس سفت و سخت و عبورناپذير مبدل گشته است.

٢-افزايش نقدينگي:در كمتر از سه سال صدارت روحاني و شركا و تيم اقتصادي اش ميزان نقدينگي تقريبا سه برابر دولتهاي نهم و دهم شده و اين صخره از صخره قبلي نيز عبورناپذيرتر مي نمايد.
افزايش ضريب جيني نيز صخره اي است كه خود حكايتي جداگانه دارد.

٣-افزايش واردات،نابودي توليد داخلي،تعطيلي كارگاه ها و كارخانهاي عمدتا كوچك و متوسط و بعضا بزرگ:
همه موارد فوق از معضلات و مصائب و بي تدبيري دولتي حكايت مي كند كه هيچ برنامه مدون اقتصادي ندارد و اساسا هيچ چشم انداز روشني ارائه نكرده و افق روبرويش كاملا تيره مي نمايد و بدون اندكي شك و ذره اي ترديد صخره اي عبور ناپذير است.

٤-افزايش لجام گسيخته بيكاري:
شايد پاشنه آشيل دولت تدبير و اميد و حاميان اصلاح طلبش دقيقا همينجا باشد كه دست بر قضا بسيار بر روي آن مانورهاي مختلف داده اند و از فتح سنگرها و خاكريز هاي متعدد داد سخن داده اند و چكامه ها سروده اند اما به گواه آمار بانك مركزي خودشان هيچ توفيقي در اين زمينه نداشته اند و جالب اينجاست كه اون كليد بزرگ اما كاملا زنگار گرفته حتي نتوانسته اولين دندانه اون قفل را كوچكترين تكاني دهد چه رسد به آنكه گشاينده واقع گردد.

حال با چند برابر كردن وعده هاي رنگين و دهن پركن كه همگان هم كاملا واقف بوده و هستند كه مصرف انتخاباتي داشت،شيخ كليد به دست و تيم اقتصادي شكست خورده اش چگونه قادر به عبور از اين صخره بسيار دشوار و خطرناك و عبور ناپذير هستند الله و اعلم؟؟؟؟!!!!!!

مردم چار چشمي در حال رصد اوضاع هستند و هرگز به وعده هاي توخالي دل نمي بندند و كاملا منتظر اقدام عملي هستند.شايد زعماي قوم تدبير با كاروان اميد و لشكر اصلاحات خود را به خواب بزنند و يا به صورت خودجوش و با رعايت حقوق شهروندي ،خود را مبتلا به الزايمر سياسي و اقتصادي نمايند اما هيچ شكي نيست كه هرگز قادر نخواهند بود بخش خاكستري ذهن و مغز مردم را كه همه اين موارد را دقيقا ثبت و ضبط كرده دچار خدشه و اختلال نمايند و حافظه كوتاه مدت و ميان مدت آنان را پاك نمايند و اين خود نيز بسان صخره اي قطعا عبور ناپذير هموراه در پيش رو و در طول مسير،همسفرشان خواهد بود.

امتیاز خبر: 3

احسان:

۱۳۹۶ جمعه ۱۹ خرداد21:31 پاسخ
امتیاز نظر:2

مثل هميشه منطقي و عالي و جذاب قلم آقاي جوهري واقعا زيباست

241188

ارسال نظر

نام:

ایمیل:

متن نظر:

کد امنیتی:

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد