استان 24 (استان نیوز)
شماره : 190117
19/10/1395   ساعت : 13:42
مردم از خرید مرغ زنده خودداری کنند

معاون سیاسی فرمانداری دشتستان با اعلام اینکه فروش مرغ زنده بصورت غیر مجاز خارج از سیستم نظارتی، توسط افراد متخلف و سودجو در سطح شهر صورت میگیرد از همشهریان خواست تا از خرید مرغ زنده خودداری نمایند.

به گزارش «استان24» فروش مرغ زنده نزدیک به دو  دهه در سطح شهرستان ممنوع شد و برخوردهایی از طرف مسئولین و دستگاههای مربوطه صورت گرفت.
معاون سیاسی فرمانداری دشتستان درگفت وگو با استان24 اظهارداشت: در حال حاضر با همکاری ارگانهای زیربط در حال ساماندهی یک محل جهت فروش مرغ محلی خانگی در سطح شهرستان هستیم که بتوانیم یک نظارت مستمر بر عرضه مرغ زنده محلی خانگی داشته باشیم.

 وی افزود: گاها در سطح شهرستان افرادی بصورت غیرقانونی مرغ را در خانه و یا مغازه بصورت زنده میفروشند که در صورت مشاهده دستگاههای نظارتی برخورد خواهند کرد.
زراعتگر با بیان اینکه در شرایط فعلی مردم از خرید مرغ زنده خودداری کنند بیان داشت: در بازارچه های شهر مثل جمعه بازار که مرغ زنده ی محلی خانگی فروش میشود با هماهنگی های صورت گرفته با شهرداری،دامپزشکی،نیروی انتظامی وشبکه بهداشت نظارت کافی صورت خواهد گرفت تا سلامت مردم در خطر نیفتد.

طرح جمع آوری مرغ زنده در شهرستانهای دیگر استان و ازجمله دشتستان آغاز شده که در این خصوص رییس دامپزشکی شهرستان دشتستان در گفت و گو با استان 24 از برخورد جدی با این قبیل افراد خبرداد.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد