استان 24 (استان نیوز)
شماره : 182325
19/10/1394   ساعت : 9:53
خودمان را در صدر می بینیم

داوطلب حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دشتستان وضعیت خود در سطح این شهرستان را بسیار خوب توصیف کرد و گفت...

داوطلب حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دشتستان وضعیت خود در سطح این شهرستان را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: تا به امروز هرجا که صحبتی داشتیم قول مساعد نیز دریافت کرده ایم.

غلامرضا مختاری که با «استان24» گفتگو می کرد اظهار داشت: اوضاع را مناسب می بینیم و گروه های مختلف همگی بر ما اتفاق نظر داشته و با ما همکاری می کنند و بر اساس همکاری های دوستان و نظرسنجی های انجام شده وضعیت خودمان را در صدر می بینیم.

این داوطلب انتخابات مجلس با بیان اینکه مستقل وارد عرصه انتخابات شده و هیچگونه وابستگی به جریانهای سیاسی ندارم، اولویت اول خود را اشتغال اعلام کرد و گفت: سرمایه گذاری در بخش صنعت و کشاورزی بسیار مهم است، و از آنجا که بیشتر مردم ما در دشتستان کشاورز هستند نیاز است که به آنها مساعدت شو؛ برای مثال خرماهایی که سالیان سال روی دست کشاورزان مانده و یا با قیمت پایین به فروش می روند از جمله مشکلاتی است که برای جامعه کشاورزی بوجود آمده است.

وی ادامه داد در بحث اشتغال به هر خانه ای که سر می زنیم می بینیم یک الی دو نفر جوان بیکار با مدرک لیسانس و فوق لیسانس وجود دارد که هم خودشان و هم والدین آنها زجر می کشند و سرگردان هستند.

مشاور اسبق استاندار بوشهر خاطرنشان ساخت: اگر بتوانیم با ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران آنها را وارد بخش های صنعت، بازرگانی و کشاورزی کنیم می شود برای نیروهای بیکار ایجاد اشتغال کرد.

این داوطلب انتخابات حوزه دشتستان همچنین با اشاره به ظرفیت نفت و گاز استان ابراز کرد: متاسفانه با تمام استعدادهایی که وجود دارد کمتر از 10 الی 15 درصد نیروهای بومی مشغول هستند و بیشتر نیروهای شاغل از استانهای دیگر آمده اند، لذا ما باید برویم صحبت کنیم و حداقل سهم استان خودمان را در این بخش ها به دست بیاوریم.

مختاری اشاره ای نیز به عملکرد نمایندگان ادوار گذشته کرد و گفت: به اعتقاد بنده دوستان نتوانسته اند انتظارات و توقعات مردم را برآورده سازند و حق مردم را بگیرند.

مدیرعامل اسبق منطقه ویژه اقتصادی بوشهر تاکید کرد: بنده ادعا ندارم که اگر وارد مجلس شدم می توانم همه توقعات را برآورده کنم لیکن باید بصورت نسبی کارهایی انجام شود؛ نماینده وظیفه دارد قانون گذاری کرده و بر قانون نظارت داشته باشد، اما در عین حال باید بتواند با حضور در برنامه ها و جلسات حق استان و شهرستان خودش را بگیرد و اعتبارات مورد نیاز را بدست آورد.

مختاری با بیان اینکه چنین فعالیت هایی را تا کنون به چشم ندیده ایم تصریح کرد: متاسفانه بحث های حاشیه ای مسئولین را گرفتار کرده است و این حزب و حزب گرایی ها برای مردم مشکل ساز شده است؛ هر کسی به دنبال این است که برای خودش نردبانی درست کند و از این نردبان بالا برود؛ هر کسی در این فکر است تا با ایجاد حاشیه برای یک مسئولی مشکلی ایجاد نماید؛ کسی که با تفکر او نمی خواند باید او را خرد بکند و به او آسیبی برساند؛ لذا متاسفانه اکنون این حرف و حدیث ها مطرح است، حال آنکه نگاه ما بر خلاف آنچه گفته شد این است که وحدت و صمیمیت به وجود بیاوریم و با مسئولین استان، شهرستان و کشور ارتباط خوبی برقرار کنیم تا در این فضای سالم به توسعه استانی و اشتغال دست پیدا کنیم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد