استان 24 (استان نیوز)
شماره : 182324
19/10/1394   ساعت : 9:51
خودم را جزو 4 کاندیدای برتر می دانم

این داوطلب رقابت های انتخاباتی در گفتگویی با خبرنگار «استان24» به موضوعاتی با محوریت انتخابات، پیرامون وضعیت خود و شهرستان دشتستان پرداخته است.

استان24: سهیلا محمدخانی یکی از افرادی است که به عنوان داوطلب حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دشتستان نام نویسی کرده و همچون سایر داوطلبین در انتظار نتیجه تایید صلاحیت خود از نهادهای ذیربط به سر می برد؛ وی عضو سابق شورای شهر برازجان بوده و از فرهنگیان شهرستان دشتستان است.

این داوطلب رقابت های انتخاباتی در گفتگویی با خبرنگار «استان24» به موضوعاتی با محوریت انتخابات، پیرامون وضعیت خود و شهرستان دشتستان پرداخته است.

قصد داریم نگاه سنتی و طایفه ای به انتخابات را بشکنیم
محمدخانی در خصوص وضعیت انتخابات و نتایج آراء در شهرستان دشتستان اظهار داشت:  اکنون 38 سال است که همه می گوییم معضل، مشکل، بیکاری و غیره، بنابراین کلاً در دشتستان آراء بر پایه تفکر، تحلیل، اخلاق مداری و تعهد نیست.

عضو سابق شورای شهر برازجان با بیان اینکه قصد داریم نگاه سنتی و طایفه ای را بشکنم اظهار داشت: ما با نیت خدایی وارد انتخابات شده ایم، ولی نه اینکه به هر طریقی بخواهیم آینده را به نفع خودمان رقم بزنیم؛ حضور در این عرصه برای این است که یک سری اهداف متعالی داریم که باید با صبر و حوصله جلو رفت، و آن موقع مردم هستند که تشخیص می دهند چه کسی بهتر می تواند باشد.


یک فرد عمرانی- اجرایی- کاری هستم/ سیاست زدگی را دوست ندارم
محمدخانی با رد انتساب خود به جریان اصلاحات اظهار داشت: بنده مستقل در این انتخابات حضور پیدا کرده ام، نمی شود انسان یک چیز بگوید و به گونه دیگری عمل کند؛ بنده 10 سال در شورا بودم و همیشه هرچه گفتم همان را عمل کردم، و کلاً بنده با توکل به خدا برای خدمت به مردم آمده ام.

عضو سابق شورای شهر برازجان با بیان اینکه گرایش من عموم مردم است گفت: من یک فرد عمرانی- اجرایی- کاری هستم؛ اگر بخواهم وارد یک طیف سیاسی بشوم، چنانچه خدا خواست و به مجلس رفتم، مطمئناً این 4 سال را باید در حاشیه ها باشم. لذا سیاست زدگی را دوست ندارم.

وی اضافه کرد: بنده برای تمام جناح ها و احزاب احترام ویژه قائل هستم، ولی کلاً با یک تفکر مدرن و فراجناحی عمل خواهم کرد.

محمدخانی خاطرنشان کرد: اگر فرد شایسته و کارآمدی پیدا شد، از هر طیف سیاسی که باشد باید از او استفاده شود، و برای من تحول مهم است؛ تحولی که هم تفکری باشد و هم زیرساخت ها را در بر بگیرد.

این داوطلب انتخابات تاکید کرد: اگر هر کاری یک محوریت خاص نداشته باشد به تباهی کشیده می شود؛ لذا محوریت و اصول کار من قرآن، اقتدار نظام و رهبری، انسان و اخلاق مداری است. حالا اگر این چهار مورد را چهار گوشه یک مربع در نظر بگیریم، در صورتی که بتوانم یک خروجی، یعنی وحدت از آن بگیرم، بین اینها می توانم یک نماینده موفق برای خدمت گذاری به مردمم باشم.

وی ادامه داد: وقتی قضیه انسان پیش می آید، اخلاق مداری می آید، وقتی اخلاق مداری پیش می آید، قضیه تعهد پیش می آید، و وقتی تعهد پیش می آید به این نکته توجه می کنم که بنده بواسطه مردمم به اینجا رسیده ام. لذا اخلاقاً تعهد بر من هست که مطالبات مردم را به نحو احسن برایشان زنده کنم.

در خصوص زیرساخت های منطقه بحث دارم
محمدخانی با بیان اینکه در خصوص زیرساختهای منطقه بحث دارم خاطرنشان کرد: دشتستان ما وسیع است و پتانسیل های زیرزمینی و روزمینی زیادی دارد؛ این پتانسیل های بالقوه باید با اصلاح زیرساختها، با تعریف زیرساخت های جدید و با کار کارشناسی و مهندسی شده برای هر منطقه به صورت خاص تعریف شود؛ برای مثال وقتی منطقه سعد آباد، آبپخش و دالکی نخل خرما دارد و این محلی برای ارتزاق کشاورز من است، من باید بتوانم با کار مهندسی و با همکاری خود آنها زیرساختی را برایشان فراهم کنم تا بجای اینکه سود در جیب واسطه گر برود در جیب خود کشاورز برود.

وی افزود: این کارها در صورتی انجام می شود که بنده بتوانم نیاز سنجی کنم، و این نیاز سنجی با تشکیل اصناف مختلف در کل دشتستان و مطرح شدن نیازها توسط آن اصناف، کارهای کارشناسی که در نامه هایی شسته روفته آنها را به من بدهند و من هم بروم دفاع کنم.

آمده ام خدمت کنم؛ کنار نمی روم
وی در واکنش به برخی شایعات که از احتمال کناره گیری اش به نفع کاندیدای خاصی حکایت داشت گفت: مردم ما درتفکر و صحبت کردن آزاد هستند، ولی من اول برای خودم و بعد برای همه مردم دشتستان دعا می کنم که ان شاءالله خداوند روحیه ای به ما بدهد تا از قضاوتها و پیش داوری های زودهنگام پرهیز کنیم.

محمدخانی تاکید کرد: شخصیت من برای کل مردم دشتستان روشن است و بنده شخصیت با ثباتی دارم؛ از آمدنم هدف دارم و بی هدف نیامده ام. شخصیت من برای مردم مشخص است که وقتی وارد یک کار می شوم برای انجام آن به بهترین نحو تلاش می کنم و هیچ وقت کاری را بصورت نصفه و نیمه رها نمی کنم؛ لذا آمده ام خدمت کنم و کنار نمی روم؛ اساساً کسی که آنقدر ضعیف است که وسط راه کنار برود برای خدمتگذاری به مردم مناسب نیست؛ لذا برای ماندن آمده ام نه رفتن.

هنوز دشتستان ما پسوند محرومیت را یدک می کشد
عضو سابق شورای شهر برازجان با اشاره به وضعیت نمایندگی شهرستان از گذشته تا به امروز گفت: حافظه مردم ما حافظه ای است که گذشته را ثبت می کند، و چون این حافظه گذشته را ثبت می کند هیچوقت نیاز به بازخوانی گذشته نمی بینم، زیرا آن مردم هستند که باید قضاوت بکنند که وضعیت به چه نحو بوده است.

وی ادامه داد: بنده الان که به این عرصه وارد شده ام آنقدر شجاعت، ایمانم قوی است و اعتماد به نفس دارم که بتوانم خدمت به خلقم کنم و دشتستانم را زنده تر نموده و متحول بسازم.

محمدخانی خاطرنشان ساخت: ما وقتی انقلاب کردیم آرمان داشتیم، انقلاب که کردیم مطالبه داشتیم، شهدای ما هم که جنگیدند و شهید شدند هدف داشتند؛ اکنون 38 سال از انقلاب می گذرد هنوز دشتستان ما پسوند محرومیت را یدک می کشد؛ بیشترین سرمایه ها در دشتستان و استان بوشهر است؛ سرمایه هایی داریم که باید زنده شوند. وقتی که بعد از 38 سال هنوز می گوییم دشتستان محروم، و هنوز مردم از کلماتی مثل معضل، مشکل، بیکاری و نداری استفاده می کنند، اینها همه باید مهندسی و کارشناسی بشود.

تجزیه دشتستان را قبول ندارم
وی با اشاره به بحث تجزیه شهرستان دشتستان اظهار داشت: بنده اصلاً این را قبول ندارم؛ اگر برای دشتستان توازن قوا تعریف شود و برای هر قسمتی به میزان پتانسیلی که دارد امکانات در نظر گرفته شود، اصلاً نیازی به تجزیه دشتستان نیست، چرا باید تجزیه شود؟

این داوطلب زن انتخابات مجلس تاکید کرد: وسعت دشتستان دلیلی برای تجزیه آن نیست، بلکه کمبودهای موجود به واسطه بی برنامگی و عدم نیازسنجی و کار کارشناسی و توانمند نبودن کسانی است که نمی توانند از دشتستان دفاع کنند. لذا وسعت دشتستان عامل محرومیت آن نیست، بلکه خود ما مردم عامل محرومیت دشتستان هستیم. و این محرومیت از بین نخواهد رفت مگر اینکه انقلابی در دشتستان اتفاق بیفتد و یک تحول فکری ایجاد شود. لذا اگر این انقلاب و تحول تفکری در دشتستان ایجاد شد، فکر می کنم در 4 سال آینده دیگر نباید گفت دشتستان محروم.

تعدد کاندیداها یک اتفاق خوب
سهیلا محمدخانی با اشاره به تعدد کاندیداها در این دوره از انتخابات تاکید کرد: تعدد کاندیداها را باید بعنوان یک اتفاق خوب معنی کنیم. این کاندیداها احساس مسوولیت و احساس وظیفه کردند و آمدند تا شاید بتوانند گوشه ای از کار را به دست بگیرند، اما چون اینجا میدان رقابت است و این رقابت می بایست بر اساس انتخاب اصلح ترین باشد، اگر همانطور که گفتم تفکر تحول پیدا کند و تمام 24 کاندیدا حلاجی شوند، عملکردهای قبل، کارکردهای آنها، صحبت ها و شخصیت های آنها کنار هم گذاشته شود انتخاب بسیار آسان تر خواهد بود تا اینکه قرار باشد از بین دو الی سه نفر انتخاب صورت بگیرد.

خودم را جزو 4 کاندیدای برتر می دانم
وی در واکنش به این سوال که آیا خودتان را از مدعیان انتخابات مجلس از حوزه دشتستان می دانید یا خیر گفت: شما از هرکسی درباره خودش بپرسید بد نخواهد گفت، ولی من یک انسان واقعیت نگر هستم و  با اعتماد و ایمان خودم را جزو 4 کاندیدای برتر می دانم.

وی افزود: از یک دهه گذشته جایگاهم را در برازجان و دشتستان تعریف کردم، و بعنوان فردی که یک دهه بعنوان یک مدیر شهری خدمت کرده ام با اعتماد و ایمان می گویم جزو کاندیداهای اول انتخابات دشتستان هستم.

محمدخانی در پایان تاکید کرد: من یک زن هستم ولی حس خدمت از بچگی در وجود من بوده است؛ آمده ام برای دشتستان خدمت بکنم و اگر خدا خواست و مردم ما را تایید کردند که خدمت می کنیم ولی اگر خواست خدا بر این نبود، باز هم چیزی را از دست نداده ایم.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد