استان 24 (استان نیوز)
شماره : 181532
21/9/1394   ساعت : 13:13
وحدت تنها راه نجات دشتستان است

پزشک ارتوپد معروف استان بوشهر در گفتگویی با خبرنگار «استان24»؛ از چرایی تصمیم خود جهت حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دشتستان سخن گفت.

پزشک ارتوپد معروف استان بوشهر در گفتگویی با خبرنگار «استان24»؛ از چرایی تصمیم خود جهت حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دشتستان سخن گفت.

دکتر محمدرضا دهقان فرد در خصوص زمزمه های ورودش به رقابت های انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به شرط حیات و چنانچه خداوند صلاح بداند حضورم در انتخابات قطعی است.

وی با اشاره به نقش آگاهی مردم در انتخابات گفت: مردم ابتدا باید صحبت های نامزدها، توانمندی ها و خدماتی که داشته اند را مورد ارزیابی قرار بدهند. بنده نیز 20 سال است که در کار پزشکی دشتستان و استان هستم که 9 سال از آن را در شهرستان دشتستان سپری کردم؛.

دهقان فرد بیان کرد: افتخار من بعنوان یک پزشک همیشه خدمت خالصانه و صادقانه به مردم بوده است؛ اعتقاد دارم مردم به اینها نگاه می کنند؛ بنده به مدت هفت سال یک شب در میان در اورژانس بیمارستان 17 شهریور کار کردم؛ 2 سال سرپرست آنجا بودم و تغییرات خوبی در بیمارستان ایجاد کردیم. بعد از آن هم همه در کار پزشکی بوده ام و تا کنون پست سیاسی نداشتم و ترجیح داده ام پست سیاسی نگیرم.

وی درباره مشی سیاسی خود تصریح کرد: ما یک سری اصول و اعتقاداتی که مبتنی بر اصول نظام است داریم که به آن پایبندیم و طرفدار توسعه و پیشرفت همه جانبه هستیم.

این کاندیدای احتمالی با بیان اینکه پزشکان قسم خورده ی خدمت صادقانه و خالصانه به مردم هستند و خودشان را از مردم جدا نمی دانند اظهار داشت: پزشکان به دلیل اینکه سیاسی کاری نمی کنند به اعقادات اصلی خود نیز پایبندی بیشتری دارند. ضمن اینکه در همه جای دنیا پزشکانی که وارد عرصه شدند از نخبگان بودند؛ اینها از ابتدا سیاسی نبودند، زیرا اگر از ابتدا به سیاست می چسبیدند نمی توانستند پزشک شوند.

وی خاطرنشان کرد: البته منافاتی وجود ندارد که پزشکان به عرصه سیاست ورود پیدا کنند؛ کما اینکه در کشور ما نیز برای مثال دکتر ولایتی که مشاور مقام معظم رهبری در امور بین المل هستند و چندین سال وزیر امور خارجه ما بوده پزشک هستند.

دکتر دهقان فرد اضافه کرد: رمز موفقیت پزشکان این است که از مردم و بین مردم هستند و خودشان را محرم راز مردم می دانند و اغلب آنها مردم را رها نمی کنند؛ این به آن معنی نیست که سیاست ندارند، زیرا آنها آدم های زیرک و باهوشی هستند؛ اگر دقت کرده باشید چکیده کنکور چند میلیونی می شوند پزشک و وقتی از بین چهل پنجاه هزار نفر موفق به گرفتن تخصص هم شوند نشان از آن دارد که اینها عصاره کنکور بوده اند و از بهره هوشی بالایی برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: مهمترین دلیل بنده برای ورود به عرصه انتخابات قبل از خودباوری و توانمندی که در خود سراغ دارم تلاش برای ایجاد وحدت است. مایل هستم فارغ از جناح بندی های سیاسی برای وحدت در شهرستان تلاش کنم، بسیاری افراد برای این انقلاب هزینه داده اند؛ اینها اعم از اصلاح طلب و اصولگرا ا بعضاً جانباز هستند و نظام را دوست دارند؛ فکر می کنم سیاسی کاری بین مردم فاصله می اندازد.

کاندیدای احتمالی حوزه دشتستان افزود: بنده به نظر رهبر انقلاب درباره وحدت اعتقاد دارم که در دانشگاه کرمان فرمودند نقطه مقابل اصلاح طلبی اصولگرایی نیست و نقطه مقابل اصولگرایی هم اصلاح طلبی نیست؛ رهبری اینها را مقابل هم قرار نمی دهند بلکه همه آنها را یکی می دانند؛ ایشان می فرمایند: آنچه مطلوب است اصولگرایی اصلاح طلبانه است؛ همان چیزی که مطلوب امام هم بوده است.

دهقان فرد اظهار داشت: الان آنچه در دشتستان کم هست و این شهرستان را به عقب می اندازد کمبود وحدت است؛ و بنده قصد دارم برای این مهم به هر شکل ممکن تلاش کنم؛ هر کسی به مجلس راه یافت باید اولویتش وحدت باشد و بتواند این مهم را محقق نماید، و این تنها راه نجات دشتستان است، و اگر این مهم ایجاد نشود باز هم وضع به همین منوال پیش خواهد رفت.

وی ابراز عقیده نمود: اعتقاد دارم اکثر مردم فارغ از هرگونه نگاه سیاسی به دنبال یک فرد توانمند و شایسته هستند؛ آنها یک نماینده توانمند می خواهند که بتواند در چارچوب نظام برای آنها کار انجام بدهد؛ مردم دیگر از جناح بازی خسته شده اند؛ راست و چپ مطلق جواب نداده  و نمی دهد؛ آن چیزی که بنده عرض می کنم یک بحث جدید و اعتدال به معنای واقعی است؛ همان چیزی که مد نظر رهبری است؛ یعنی اعتدال علوی. بنده آن چیزی را قبول دارم که رهبری نیز در مراسم تنفیذ رئیس جمهور محترم بر آن تاکید داشته اند؛ چنانچه به انتخابات هم وارد شدم شعارم "اصول اصلاح؛ نه اصلاح اصول" است؛ چرا که این دو با هم بسیار تفاوت دارند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد