استان 24 (استان نیوز)
شماره : 161862
9/3/1393   ساعت : 13:4
از فرماندار تا فرماندار چقدر فرق است؟! + تصاویر

قطعا برای شما جالب خواهد بود بدانید در نزد استاندار بوشهر، مثلا جایگاه فرماندار گناوه بالاتر است یا دشتی...

به گزارش «استان نیوز»، از برخی تصاویر و گزارش های خبری که رسانه ها منتشر می نمایند تا حدود زیادی می توان اهمیت و جایگاه مدیران و چهره های سیاسی فعال استان را حدس زد.

شکی نیست همه ما تفاوت جایگاه استاندار با یک فرماندار را درک می کنیم و یا می دانیم موقعیت یک بخشدار در مقایسه با یک فرماندار چیست، هرچند در برخی موارد تشخیص اینکه یک مدیرکل استانداری در رده بالاتری قرار دارد و یا یک فرماندار برای مردم عادی مشکل می نماید! ولی اگر قرار باشد این موضوع را در یک شرایط برابر (فرماندار – فرماندار) و یا (شهردار – شهردار) بررسی کنیم احتمالا به این نتیجه خواهیم رسید که آنها همگی در یک سطح قرار دارند. اگرچه این نوع نگاه به واقعیت بسیار نزدیک می نماید ولی احتمالا همه ماجرا هم نیست!

قطعا برای شما جالب خواهد بود بدانید در نزد استاندار بوشهر، مثلا جایگاه فرماندار گناوه بالاتر است یا دشتی، و یا اساسا چنین مقایسه ای صحیح نیست و اینکه مدیر مورد نظر فرماندار چه شهرستانی است اهمیت ندارد و همه آنها به نسبت اهمیت کارشان در یک سطح قرار گرفته اند.

معمولا مرسوم است تا در جلسات رسمی که با حضور مسئولان دولتی برگزار می شود محل جلوس هر کدام از شرکت کنندگان با توجه به جایگاه اداری و درجه اهمیت پستی که اشغال کرده اند مشخص شود. به طور طبیعی در استان بوشهر نیز چنین وضعیتی بر جلسات حاکم است و محل استقرار شرکت کنندگان با توجه به جایگاهی که نزد استاندار دارند انتخاب می گردد.

بنابراین با چنین پیش زمینه ای حدس درجه اهمیت هرکدام از مسئولان برای ما آسان تر می شود، ولی نباید هم فراموش کرد که در صورت برابر بودن شرایط ، نشستن همگی بر یک صندلی خاص امکانپذیر نیست!

علی رغم خوشبینی های ما و توضیحاتی که در بالا آمد، بعضا شاهد تناقض هایی هم هستیم که برای درک بهتر آن پیشنهاد می کنیم تصاویر زیر را مرور فرمایید.

در تصویر زیر ارسلان زارع فرماندار دشتستان نزدیک ترین فرماندار به استاندار است که در مجاورت معاون سیاسی امنیتی استاندار مستقر شده است و بعد از وی نیز ابراهیمی فرماندار بوشهر، یوسفی فرماندار گناوه، اعتماد فرماندار دیر، ترک زاده فرماندار تنگستان و هاشمی فرماندار سابق دشتی قرار گرفته اند.

تصاویر بعدی از دو جلسه شورای اداری در شهرستان های بوشهر و دیر و اتفاقا در جریان معرفی دو بخشدار برداشته شده که در هر دوی آنها مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهر و فرمانداران دو شهرستان یاد شده حضور دارند ولی از ظاهر امر اینگونه بر می آید که جایگاه مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری در مقابل فرماندار بوشهر پایین تر از موقعیت وی در برابر فرماندار دیر است.

موسوی در حضور فرماندار بوشهرموسوی در حضور فرماندار دیر


جایگاه شهرداران استان در جلسه با استاندار

شهرداران بوشهر و برازجان کنار استاندار

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت به پایگاه جامع خبری تحلیلی «استان نیوز» تعلق دارد
طراحی و اجرا: آراد